Co zrobić aby czerpać zysk z wynajmu mieszkania?

Właściciele mieszkania na wynajem posiadają je w celu generowania przychodu.Przychód osiągany jest poprzez wynajem i tutaj niestety często pojawiają się pierwsze problemy. Pierwszy i najważniejszy problem to znalezienie odpowiedniego najemcy. Aby temu sprostać mieszkanie musi być atrakcyjne dla potencjalnego najemcy. Nie chcemy przecież osoby która wynajmie pierwsze lepsze mieszkanie, taki lokator może nam sprawić więcej problemów niż korzyści.

W takim razie co możemy zrobić aby przyciągnąć odpowiedniego najemcę i zwiększyć zyski z wynajmu mieszkania?

Przede wszystkim należy uatrakcyjnić naszą nieruchomość. Oczywiście chcemy to zrobić nie ponosząc zbyt wysokich kosztów.Zaczynamy od oceny stanu naszego mieszkania, tego czy jest po remoncie, czy jest umeblowane i wyposażone w odpowiedni sprzęt AGD i RTV.W dzisiejszym wpisie posłużę się przykładem mieszkania które udało się wynająć w zaledwie kila dni od zakończenia prac remontowych. Przed wykonaniem tych prac lokal kilka miesięcy czekał na nowego najemcę i zamiast zysków generował dla właściciela wyłącznie koszty.

Stan mieszkania na wynajem przed remontem.

Nasz “bohater: to dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 46m2 położone w centrum Otwocka . O jego stanie przed remontem najlepiej opowiedzą poniższe zdjęcia.

 

Na pierwszy rzut oka widać ,że kolor ścian w salonie dla większości najemców będzie nie do zaakceptowania. Brakuje również mebli i telewizora.

 

Łazienka wymaga gruntownego sprzątania i odmalowania brudnego sufitu.

 

Sypialnia aż prosi się o odmalowanie

 

Przedpokój jako jedyny nie wymaga od nas żadnego wysiłku.

 

W kuchni brakuje kuchenki z piekarnikiem, oraz większej lodówki.

Remont mieszkania w celu zwiększenia zysków z wynajmu

Skoro określiliśmy co musimy zmienić aby nasze mieszkanie stało się przysłowiową kurą znoszącą złote jaja, należy już tylko zaplanować koszty i wykonać remont. W przypadku naszego mieszkania były one następujące:

Zakup materiałów budowlanych tj. farby , grunt, wałki do malowania, listwy- 1000zł

Zakup sprzętu RTV i AGD – 3000zł

Zakup mebli , karniszy , oświetlenia – 1600.

Koszty ekipy remontowej – w tym przypadku właścicel wykonał remont sam natomiast wynajęcie ekipy to koszt około 3 tys.zł

Mieszkanie na wynajem po remoncie

Po około tygodniu prac remontowych naszym oczom ukazuje się całkeim inne mieszkanie na które zdecyduje się większa ilośc potencjalnych najemców.

Oto efekty:

 

Odmalowana i sprzątnięta łazienka.

 

Odmalowana sypialnia z nową szafą.

 

W kuchni pojawiła się nowa lodówka i kuchenka.

 

Największa przemiana to salon. Z różowego potworka w miejsce gdzie można miło spędzić parę chwil.

Podsumowanie remontu mieszkania.

Oczywiście prezentowana powyżej przemiana nie może konkurować z remontami prezentowanymi na blogach o tematyce dekoracji wnętrz , ale nie taki był nasz cel. Naszym celem było przystosowanie mieszkania tak aby nie odstraszało swoim wyglądem przyszłych najemców i jak najszybciej zaczęło generować zysk dla właściciela. Cel ten został osiągnięty a samo mieszkanie znalazło nowego najemcę w pierwszym tygodniu od wystawienia oferty w serwisach internetowych.

Czy udało się zwiększyć zyski z najmu mieszkania?

Wracamy do początku naszego wpisu czyli przychodu z najmu mieszkania. Jak zmienił się przychód właściciela naszego mieszkania? Po zakupie mieszkanie bezskutecznie szukało najemcy przez około 4 miesiące co daje nam stratę około 2tys. zł za same opłaty wnoszone do Wspólnoty Mieszkaniowej oraz stratę potencjalnych zysków w wysokości aż 8 tys. Zł . Po wykonanym remoncie zamiast straty 500zł miesięcznie mieszkanie generuje zysk w wysokości 1400zł miesięcznie. Gdyby nie brak odpowiedniej wiedzy właściciela inwestycja w wysokości 6 tys. Zł dokonana niezwłocznie po zakupie nieruchomości uchroniła by go przed stratą 8 tys. zł zysków z wynajmu.

Jeżeli chciałbyś abyśmy zajeli się wnajmem Twojej nieruchomości skontaktuj się z naszą firmą w sprawie usługi zarządzania najmem.