Darmowy protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania

Firma NetNajem udostępnia bezpłatnie wzór protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania. Przed pobraniem wzoru zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem poszczególnych elementów omawianego dokumentu.

Jakie elementy powinien zawierać protokół zdawczy lokalu mieszkalnego?

Protokół przekazania lokalu to najważniejszy załącznik każdej umowy najmu lokalu mieszkalnego. Dokument ten jest dowodem potwierdzającym faktyczny stan nieruchomości w momencie przekazania jej najemcy. Będzie on podstawą do rozstrzygnięcia ewentualnych sporów po zakończeniu procesu wynajmu mieszkania. W związku z powyższym należy poświęcić dużo uwagi na sporządzenie dokładnego protokołu-zdawczo odbiorczego. Poniżej przedstawiamy elementy które powinien posiadać taki protokół.

Komparycja

Pozycja analogiczna do umowy najmu. Powinna zwierać datę oraz miejsce sporządzenia protokołu oraz określenie stron umowy.
W przypadku osób fizycznych wpisujemy numer ewidencyjny PESEL oraz serie i numer dowodu osobistego. W przypadku osób prawnych podajemy REGON oraz numer KRS.

Opis lokalu

Podajemy tutaj informacje dotyczące adresu, powierzchni lokalu oraz jego usytuowania. Opisujemy również instalacje techniczne w jakie wyposażona jest przedmiotowa nieruchomość.

protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania pdf protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania wzór doc Ikona protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania

Spis urządzeń z wyposażeniem

To najistotniejszy element protokołu. Zawiera on dokładna informacje o stanie poszczególnych elementów lokalu. Opisujemy tutaj wszystkie elementy z jakich składa się nasz lokal. Przy każdym elemencie należy również podać stan jego zużycia.

Stany liczników

Należy wpisać stany oraz numery wszystkich liczników znajdujących się w lokalu lub poza nim. Będą to wodomiary , licznik gazowy oraz licznik energii elektrycznej.

Dokumentacja zdjęciowa

Jak mówi chińskie przysłowie “jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów”. Dobrą praktyką jest wykonanie kilku zdjęć oraz wydrukowanie ich i załączenie do protokołu.

Gdzie można pobrać bezpłatny protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania w formacie doc?

Darmowy  wzór protokołu zdawczo-odbiorczego mieszkania w formacie doc pobierzesz klikając w ikonę poniżej.

Umowa najmu doc

Gdzie można pobrać darmowy protokół zdawczo-odbiorczy  mieszkania w formacie pdf?

Bezpłatny wzór protokołu zdawczo-odbiorczego    mieszkania  w formacie pdf pobierzesz klikając w ikonę poniżej.

Umowa najmu pdf

Nasza firma przed remontem mieszkań na wynajem korzysta z usług projektanta wnętrz Pani Zuzanny Cichockiej. Link do strony firmowej: Projektant Wnętrz Warszawa.

Wynajmij swoją nieruchomość.

Jeśli posiadacie lub planujecie państwo zakup mieszkania na wynajem to zapraszamy do współpracy z nasza firmą poprzez naszą usługę zarządzanie najmem.

Zacznij współprace już teraz!