Ceny najmu nieruchomości Otwock

Wykres średnich cen najmu mieszkań w Otwocku

czy wynajem mieszkania w otwocku jest opłacalny?

Firma NetNajem wykonała badanie rynku nieruchomości na wynajem w Otwocku.
Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2020r. Wynika z niego ,że średni koszt wynajmu mieszkania o powierzchni do 38 m² w Otwocku to 1175zł. Natomiast w najbardziej popularnym metrażu od 38 do 60 metrów kwadratowych średnia kwota wynajmu wyniosła 1720zł. Jeśli chcemy wynająć mieszkanie powyżej 60 metrów w Otwocku to średni koszt takiego lokum w marcu wyniósł 2391zł.
Biorąc pod uwagę niewielką odległość oraz dobre połączenie komunikacyjne z Warszawą wynajem mieszkania w Otwocku może być trafną decyzją dla potencjalnych najemców.Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt ,że ceny najmu porównywalnych mieszkań w Warszawie są wyższe średnio o aż 30% . Najwieksza różnica w średniej cenie wynajmu dotyczy kawalerek i może wynieść nawet 1000zł!

DODATKOWE INFORMACJE O RYNKU NAJMU W OTWOCKU

Otwock jest stolicą powiatu Otwockiego w województwie mazowieckim. Liczba mieszkańców wynosi 44.873 natomiast liczba mieszkańców całego powiatu to 123.770. Odległość do stolicy wynosi tylko 20 kilometrów. Pomimo tego ,że większość zabudowy to domy jednorodzinne na terenie Otwocka nie brakuje też mieszkań na wynajem. Znajdują się one w większości na terenie kilku dużych osiedli mieszkaniowych oraz wielu nowych mniejszych . W tym roku miasto doczekało się budowy nowoczesnej galerii handlowej o powierzchni 10 tys. m².W Otwocku znajduje się wiele ciekawych miejsc oraz kilka wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych. Więcej informacji na temat Otwocka na stronie Wikipedi.

Herb Otwocka

Wynajmij swoją nieruchomość.

Jeśli posiadacie lub planujecie państwo zakup mieszkania na wynajem to zapraszamy do współpracy z nasza firmą poprzez naszą usługę zarządzanie najmem.

Zacznij współprace już teraz!